falemos

From Wikcionariu
Jump to navigation Jump to search

Flag of Asturias.svg Asturianu[edit]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ faˈle.mos ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[edit]

  1. Primer persona plural del pretéritu perfectu d'indicativu de falar.
  2. Primer persona plural del presente de suxuntivu de falar.


Flag of Galicia.svg Gallegu[edit]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ faˈle.mos ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[edit]

  1. Primer persona plural del presente de suxuntivu de falar.


Lang-pt.gif Portugués[edit]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ fəˈle.muʃ ] ~ [ fɐˈle.muʃ ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[edit]

  1. Primer persona plural del presente de suxuntivu de falar.
  2. Primer persona plural del imperativu de falar.