Saltar al conteníu

nixerino

De Wikcionariu

Asturianu[editar]

Pronunciación y silabación: [ ni.ʃeˈɾi.no ]

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma neutra de nixerín.


Gallegu[editar]

Pronunciación y silabación: [ ni.ʃɛˈɾi.no ]

Sustantivu[editar]

singular masculín nixerino, femenín nixerina; plural masculín nixerinos, femenín nixerinas

  1. (Xentiliciu) Nixerín (habitante).

Pallabres rellacionaes

Axetivu[editar]

singular masculín nixerino, femenín nixerina; plural masculín nixerinos, femenín nixerinas

  1. (Xentiliciu) Nixerín, de Níxer.

Pallabres rellacionaes

Referencies[editar]

  • Dicionario da Real Academia Galega; Real Academia Galega. Consulta on-line.
  • Dicionario de pronuncia da lingua galega; Universidade de Santiago de Compostela & Instituto da Lingua Galega; ISSN: 2660-8235. Páxina web.