figueirolo

De Wikcionariu
Saltar a navegación Saltar a la gueta

Asturianu[editar]

Pronunciación y silabación: [ fi.ɣejˈɾo.lo ]

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma neutra de figueirolu.


Gallegu[editar]

Pronunciación y silabación: [ fi.ɣejˈɾo.lo ]; con "gheada" [ fi.ħejˈɾo.lo ]

Sustantivu[editar]

singular masculín figueirolo, femenín figueirola; plural masculín figueirolos, femenín figueirolas

  1. (Xentiliciu) Figueirolu, figueireñu.

Pallabres rellacionaes

Axetivu[editar]

singular masculín figueirolo, femenín figueirola; plural masculín figueirolos, femenín figueirolas

  1. (Xentiliciu) Figueirolu, figueireñu.

Pallabres rellacionaes

Referencies[editar]

  • Dicionario do Galego de Asturias; Carlos Xesús Varela Aenlle, Servizo de Publicacións da Universidade de Vigo, 2021; ISBN: 978-84-8158-897-2.