Saltar al conteníu

fijiano

De Wikcionariu

Portugués[editar]

Pronunciación y silabación: [ fi.ʒiˈɐ.nu ]

Sustantivu (1)[editar]

singular masculín fijiano, femenín fijiana; plural masculín fijianos, femenín fijianas

  1. (Xentiliciu) Fixanu (habitante).

Otres formes

Pallabres rellacionaes

Sustantivu (2)[editar]

masculín singular fijiano ensin plural

  1. (llingüística) Fixanu, llingua fixana.

Otres formes

Axetivu[editar]

singular masculín fijiano, femenín fijiana; plural masculín fijianos, femenín fijianas

  1. (Xentiliciu) Fixanu, de les Islles Fixi.
  2. (Filoloxía) Fixanu, de la llingua fixana.

Otres formes

Pallabres rellacionaes

Referencies[editar]