Saltar al conteníu

gansos

De Wikcionariu

Asturianu[editar]

Pronunciación[editar]

  • [ ˈɣa(ŋ)n.sos ]
(rexistru)

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural de gansu.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma masculina plural de gansu.


Español[editar]

Pronunciación[editar]

  • [ ˈɡan.sos ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural de ganso.


Gallegu[editar]

Pronunciación[editar]

  • [ ˈɡaŋ.sos ]; con "gheada" [ ˈħaŋ.sos ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural de ganso.


Portugués[editar]

Pronunciación[editar]

  • [ ˈɡɐ̃.suʃ ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural de ganso.