Saltar al conteníu

ghanesas

De Wikcionariu

Aragonés[editar]

Pronunciación y silabación: [ gaˈne.sas ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural de ghanesa.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina plural de ghanés.


Español[editar]

Pronunciación y silabación: [ gaˈne.sas ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural de ghanesa.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina plural de ghanés.


Gallegu[editar]

Pronunciación y silabación: [ gaˈne.sas ]; con "gheada" [ ħaˈne.sas ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural de ghanesa.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina plural de ghanés.


Occitanu[editar]

Pronunciación y silabación: [ gaˈne.zos ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural de ghanesa.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina plural de ghanés.