Saltar al conteníu

guipuscoano

De Wikcionariu

Gallegu

[editar]

Pronunciación y silabación: [ gi.pus.koˈa.no ], [ gi.pusˈkwa.no ]; con "gheada" [ ħi.pus.koˈa.no ], [ ħi.pusˈkwa.no ]

Sustantivu

[editar]

singular masculín guipuscoano, femenín guipuscoana; plural masculín guipuscoanos, femenín guipuscoanas

  1. (Xentiliciu) Guipuzcoanu (habitante).

Pallabres rellacionaes

Axetivu

[editar]

singular masculín guipuscoano, femenín guipuscoana; plural masculín guipuscoanos, femenín guipuscoanas

  1. (Xentiliciu) Guipuzcoanu, de Guipúzcoa.

Pallabres rellacionaes

Referencies

[editar]


Portugués

[editar]

Pronunciación y silabación: [ gi.puʃ.kuˈɐ.nu ]

Sustantivu

[editar]

singular masculín guipuscoano, femenín guipuscoana; plural masculín guipuscoanos, femenín guipuscoanas

  1. (Xentiliciu) Guipuzcoanu (habitante).

Pallabres rellacionaes

Axetivu

[editar]

singular masculín guipuscoano, femenín guipuscoana; plural masculín guipuscoanos, femenín guipuscoanas

  1. (Xentiliciu) Guipuzcoanu, de Guipúzcoa.

Pallabres rellacionaes

Referencies

[editar]