Saltar al conteníu

hebreos

De Wikcionariu
Mira tamién: Hebreos

Asturianu[editar]

Pronunciación[editar]

  • [ eˈβɾe.os ]
(rexistru)

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural d'hebréu.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma masculina plural d'hebréu.

Español[editar]

Pronunciación y silabación: [ eˈβɾe.os ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural d'hebreo.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma masculina plural d'hebreo.


Gallegu[editar]

Pronunciación y silabación: [ ɛˈβɾe.os ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural d'hebreo.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina plural d'hebreo.