Saltar al conteníu

invertebrada

De Wikcionariu

Asturianu[editar]

Pronunciación[editar]

  • [ i(ŋ)m.beɾ.teˈβɾa.ða ]
(rexistru)

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina singular d'invertebráu.


Aragonés[editar]

Pronunciación[editar]

  • [ im.beɾ.teˈβɾa.ða ]

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina singular d'invertebrau.


Catalán[editar]

Pronunciación[editar]

  • catalán oriental [ im.bəɾ.təˈβɾa.ðə ], [ iɱ.vəɾ.təˈβɾa.ðə ]
  • catalán occidental [ im.beɾ.teˈβɾa.ða ], [ iɱ.veɾ.teˈβɾa.ða ]

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina singular d'invertebrat.


Español[editar]

Pronunciación[editar]

  • [ im.beɾ.teˈβɾa.ða ]

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina singular d'invertebrado.

Gallegu[editar]

Pronunciación[editar]

  • [ im.beɾ.teˈβɾa.ða ]

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina singular d'invertebrado.

Occitanu[editar]

Pronunciación[editar]

  • [ im.beɾ.teˈβɾa.ðo ]

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina singular d'invertebrat.


Portugués[editar]

Pronunciación[editar]

  • portugués européu [ ĩ.vəɾ.təˈβɾa.ðɐ ]

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina singular d'invertebrado.