matáremos

De Wikcionariu
Saltar a navegación Saltar a la gueta
Blue Glass Arrow.svg Mira tamién: mataremos

Flag of Asturias.svg Asturianu[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ maˈta.ɾe.mos ]

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del pretéritu pluscuamperfectu d'indicativu de matar.
  2. Primer persona plural del pretéritu de suxuntivu de matar.

Nuvola apps kword.png Otres formes


Lang-es.gif Español[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ maˈta.ɾe.mos ]

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del futuru de suxuntivu de matar.