Saltar al conteníu

patriarcados

De Wikcionariu

Español[editar]

Pronunciación y silabación: [ pa.tɾjaɾˈka.ðo ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural de patriarcado.


Gallegu[editar]

Pronunciación y silabación: [ pa.tɾjaɾˈka.ðo ], [ pa.tɾi.aɾˈka.ðo ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural de patriarcado.


Portugués[editar]

Pronunciación y silabación: portugués européu [ pɐ.tɾi.ɐɾˈka.ðu ]; portugués brasilanu [ ˌpa.tɾi.ˌaʁ.ˈka.du ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural de patriarcado.