tachico

De Wikcionariu
Saltar a navegación Saltar a la gueta

Flag of Aragon.svg Aragonés[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ taˈt͡ʃi.ko ]

Open book 01.svg Sustantivu (1)[editar]

singular masculín tachico, femenín tachica; plural masculín tachicos, femenín tachicas

  1. (Xentiliciu) Taxiquistanín (habitante).

Books-aj.svg aj ashton 01.png Pallabres rellacionaes

Open book 01.svg Sustantivu (2)[editar]

masculín singular tachico ensin plural

  1. (Llingüística) Taxiquistanín, llingua taxiquistanina.

Open book 01.svg Axetivu[editar]

singular masculín tachico, femenín tachica; plural masculín tachicos, femenín tachicas

  1. (Xentiliciu) Taxiquistanín, de Taxiquistán.
  2. (Filoloxía) Taxiquistanín, de la llingua taxiquistanina.

Books-aj.svg aj ashton 01.png Pallabres rellacionaes