taxico

De Wikcionariu
Saltar a navegación Saltar a la gueta

Flag of Galicia.svg Gallegu[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ taˈʃi.ko ]

Open book 01.svg Sustantivu (1)[editar]

singular masculín taxico, femenín taxica; plural masculín taxicos, femenín taxicas

  1. (Xentiliciu) Taxiquistanín (habitante).

Books-aj.svg aj ashton 01.png Pallabres rellacionaes

Open book 01.svg Sustantivu (2)[editar]

masculín singular taxico ensin plural

  1. (Llingüística) Taxiquistanín, llingua taxiquistanina.

Open book 01.svg Axetivu[editar]

singular masculín taxico, femenín taxica; plural masculín taxicos, femenín taxicas

  1. (Xentiliciu) Taxiquistanín, de Taxiquistán.
  2. (Filoloxía) Taxiquistanín, de la llingua taxiquistanina.

Books-aj.svg aj ashton 01.png Pallabres rellacionaes