Saltar al conteníu

afiyáu

De Wikcionariu

Asturianu[editar]

Pronunciación y silabación: [ a.fiˈʝaw ]

Sustantivu[editar]

singular masculín afiyáu, femenín afiyada; plural masculín afiyaos, femenín afiyaes

  1. (Parentescu), (Cristianismu) Nel cristianismu, home que ta cuidada nel aspeutu relixosu por otra persona.

Otres formes

  • afiáu forma encamentada nel DALLA

Pallabres rellacionaes

Traducciones y equivalencies[editar]

Forma de verbu[editar]

singular masculín afiyáu, femenín afiyada, neutru afiyao; plural masculín afiyaos, femenín afiyaes

  1. Participiu d'afiyar.

Usu

  • Úsase tamién como axetivu.