Saltar al conteníu

afiyada

De Wikcionariu

Asturianu[editar]

Pronunciación y silabación: [ a.fiˈʝa.ða ]

Sustantivu[editar]

singular femenín afiyada, masculín afiyáu ; plural femenín afiyaes, masculín afiyaos

  1. (Parentescu), (Cristianismu) Nel cristianismu, muyer que ta cuidada nel aspeutu relixosu por otra persona.

Otres formes

  • afiada forma encamentada nel DALLA

Pallabres rellacionaes

Traducciones y equivalencies[editar]

Forma de verbu[editar]

  1. Forma femenina singular d'afiyáu, participiu d'afiyar.