Saltar al conteníu

aragonesas

De Wikcionariu

Aragonés[editar]

Pronunciación y silabación: [ a.ɾa.ɣoˈne.sas ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural d'aragonesa.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina plural d'aragonés.


Español[editar]

Pronunciación y silabación: [ a.ɾa.ɣoˈne.sas ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural d'aragonesa.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina plural d'aragonés.


Gallegu[editar]

Pronunciación y silabación: [ a.ɾa.ɣoˈne.sas ]; con "gheada" [ a.ɾa.ħoˈne.sas ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural d'aragonesa.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina plural d'aragonés.


Occitanu[editar]

Pronunciación y silabación: [ ɐ.ɾɐ.ɣuˈne.zos ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural d'aragonesas.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina plural d'aragonés.


Portugués[editar]

Pronunciación y silabación: [ ɐ.ɾɐ.ɣuˈne.zɐʃ ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural d'aragonesa.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina plural d'aragonês.