faláramos

De Wikcionariu
Saltar a navegación Saltar a la gueta
Blue Glass Arrow.svg Mira tamién: falaramos

Flag of Asturias.svg Asturianu[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ faˈla.ɾa.mos ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del pretéritu pluscuamperfectu d'indicativu de falar.
  2. Primer persona plural del pretéritu de suxuntivu de falar.

Nuvola apps kword.png Otres formes


Lang-pt.gif Portugués[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ fəˈla.ɾɐ.muʃ ] ~ [ fɐˈla.ɾɐ.muʃ ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del pretéritu pluscuamperfectu d'indicativu de falar.