faladas

De Wikcionariu
Saltar a navegación Saltar a la gueta

Flag of Galicia.svg Gallegu[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ faˈla.ðas ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Forma femenina plural de falado, participiu de falar.


Lang-pt.gif Portugués[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: portugués européu [ fɐˈla.ðɐʃ ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Forma femenina plural de falado, participiu de falar.