falamos

De Wikcionariu
Saltar a navegación Saltar a la gueta
Blue Glass Arrow.svg Mira tamién: falámos

Flag of Asturias.svg Asturianu[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ faˈla.mos ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del presente d'indicativu de falar.


Flag of Galicia.svg Gallegu[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ faˈla.mos ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del presente d'indicativu de falar.
  2. Primer persona plural del pretéritu perfectu d'indicativu de falar.


Lang-pt.gif Portugués[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ fɐˈlɐ.muʃ ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del presente d'indicativu de falar.