falamos

De Wikcionariu
Mira tamién: falámos

Asturianu[editar]

Pronunciación[editar]

  • [ faˈla.mos ]
(rexistru)

Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del presente d'indicativu de falar.


Gallegu[editar]

Pronunciación[editar]

  • [ faˈla.mos ]

Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del presente d'indicativu de falar.
  2. Primer persona plural del pretéritu perfeutu d'indicativu de falar.

Portugués[editar]

Pronunciación[editar]

  • [ fɐˈlɐ.muʃ ]

Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del presente d'indicativu de falar.