falaremos

De Wikcionariu
Saltar a navegación Saltar a la gueta
Blue Glass Arrow.svg Mira tamién: faláremos

Flag of Asturias.svg Asturianu[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ fa.laˈɾe.mos ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del futuru de falar.


Flag of Galicia.svg Gallegu[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ fa.laˈɾe.mos ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del futuru d'indicativu de falar.


Lang-pt.gif Portugués[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: portugués européu [ fɐ.lɐˈɾe.muʃ ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del futuru d'indicativu de falar.