fuimos

De Wikcionariu
Saltar a navegación Saltar a la gueta

Flag of Asturias.svg Asturianu[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ ˈfuj.mos ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del perfectu d'indicativu de dir.
  2. Primer persona plural del perfectu d'indicativu de ser.

Nuvola apps kword.png Otres formes


Lang-es.gif Español[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ ˈfwi.mos ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del pretéritu perfectu simple d'indicativu d'ir.
  2. Primer persona plural del pretéritu perfectu simple d'indicativu de ser.