Saltar al conteníu

fuimos

De Wikcionariu

Asturianu[editar]

Pronunciación y silabación: [ ˈfuj.mos ]

Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del perfeutu d'indicativu de dir.
  2. Primer persona plural del perfeutu d'indicativu de ser.

Otres formes[editar]


Español[editar]

Pronunciación y silabación: [ ˈfwi.mos ]

Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del pretéritu perfeutu simple d'indicativu d'ir.
  2. Primer persona plural del pretéritu perfeutu simple d'indicativu de ser.