Saltar al conteníu

groenlandeses

De Wikcionariu

Asturianu[editar]

Pronunciación y silabación: [ ɣɾo.e(ŋ)n.la(ŋ)nˈde.ses ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural, masculina y femenina, de groenlandés.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma plural, masculina y femenina, de groenlandés.


Catalán[editar]

Pronunciación y silabación: [ gɾo.ən.lənˈdɛ.zəs ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma femenina plural de groenlandès.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina plural de groenlandès.