sale

De Wikcionariu
Saltar a navegación Saltar a la gueta

Lang-fr.gif Francés[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ sal ] AFI

(rexistru)

Open book 01.svg Axetivu[editar]

singular masculín y femenín sale; plural masculín y femenín sales

  1. Gochu, puercu, guarru (un sitiu, una persona).

Nuvola apps kreversi.png Antónimos

Gdict.svg Pallabres derivaes


Flag of Romania.svg Rumanu[editar]

Open book 01.svg Forma d'axetivu[editar]

  1. Forma femenina y neutra plurales del posesivu său.