Saltar al conteníu

foi

De Wikcionariu

Asturianu[editar]

Pronunciación y silabación: [ ˈfoj ]

Sustantivu[editar]

femenín singular foi; plural fois

  1. (Botánica) occidentalismu Fayucu.

Sinónimos[editar]

  • occidentalismu fou

Forma de verbu[editar]

  1. Tercer persona singular del perfeutu d'indicativu de dir.
  2. Tercer persona singular del perfeutu d'indicativu de ser.

Otres formes[editar]

Referencies[editar]

  • Diccionariu de la Llingua Asturiana; Academia de la Llingua Asturiana, 2000, Uviéu; ISBN: 84-8168-208-X. Versión on-line.

Gallegu[editar]

Pronunciación y silabación: [ ˈfoj ]

Forma de verbu[editar]

  1. Tercer persona singular del pretéritu perfeutu d'indicativu de ser.

Portugués[editar]

Pronunciación y silabación: [ ˈfoj ]

Forma de verbu[editar]

  1. Tercer persona singular del pretéritu perfeutu d'indicativu de ser.