tuviéremos

De Wikcionariu
Saltar a navegación Saltar a la gueta

Flag of Asturias.svg Asturianu[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ tuˈβje.ɾe.mos ] AFI

Open book 01.svg Forma de verbu[editar]

  1. Primer persona plural del pretéritu pluscuamperfectu d'indicativu de tar.
  2. Primer persona plural del pretéritu pluscuamperfectu d'indicativu de tener.
  3. Primer persona plural del pretéritu de suxuntivu de tar.
  4. Primer persona plural del pretéritu de suxuntivu de tener.

Nuvola apps kword.png Otres formes