Saltar al conteníu

marroquí

De Wikcionariu

Catalán[editar]

Pronunciación y silabación: catalán oriental [ mə.ruˈki ]; catalán occidental [ ma.roˈki ]

Sustantivu[editar]

singular masculín marroquí, femenín marroquina ; plural masculín marroquins, femenín marroquines

  1. (Xentiliciu) Marroquín (habitante).

Pallabres rellacionaes

Axetivu[editar]

singular masculín marroquí, femenín marroquina; plural masculín marroquins, femenín marroquines

  1. (Xentiliciu) Marroquín, de Marruecos.

Pallabres rellacionaes

Referencies[editar]

  • Diccionari de la llengua catalana; Institut d'Estudis Catalans, 2ª edición, 2007. ISBN: 978-84-297-5977-8. Versión on-line.


Español[editar]

Pronunciación y silabación: [ ma.roˈki ]

Sustantivu[editar]

singular masculín y femenín marroquí; plural masculín y femenín marroquíes ~ marroquís

  1. (Xentiliciu) Marroquín, marroquina (habitante).

Sinónimos

Pallabres rellacionaes

Axetivu[editar]

singular masculín y femenín marroquí; plural masculín y femenín marroquíes ~ marroquís

  1. (Xentiliciu) Marroquín, de Marruecos.

Sinónimos

Pallabres rellacionaes

Referencies[editar]

  • Diccionario de la Real Academia Española; Real Academia Española, 2014, 23ª edición ISBN: 9788467041897. Versión on-line.


Gallegu[editar]

Pronunciación y silabación: [ ma.rɔˈki ]

Sustantivu[editar]

singular masculín y femenín marroquí; plural masculín y femenín marroquís

  1. (Xentiliciu) Marroquín, marroquina (habitante).

Pallabres rellacionaes

Axetivu[editar]

singular masculín y femenín marroquí; plural masculín y femenín marroquís

  1. (Xentiliciu) Marroquín, de Marruecos.

Pallabres rellacionaes

Referencies[editar]

  • Dicionario da Real Academia Galega; Real Academia Galega. Consulta on-line.
  • Dicionario de pronuncia da lingua galega; Universidade de Santiago de Compostela & Instituto da Lingua Galega; ISSN: 2660-8235. Páxina web.