Saltar al conteníu

marroquinas

De Wikcionariu

Aragonés[editar]

Pronunciación y silabación: [ ma.roˈki.nas ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural de marroquina.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina plural de marroquín.


Occitanu[editar]

Pronunciación y silabación: [ ma.ruˈki.nos ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural de marroquina.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina plural de marroquin.


Portugués[editar]

Pronunciación y silabación: [ mɐ.ʁuˈki.nɐʃ ]

Forma de sustantivu[editar]

  1. Forma plural de marroquina.

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma femenina plural de marroquino.