Saltar al conteníu

marroquino

De Wikcionariu

Asturianu[editar]

Pronunciación y silabación: [ ma.roˈki.no ]

Forma d’axetivu[editar]

  1. Forma neutra de marroquín.


Portugués[editar]

Pronunciación y silabación: [ mɐ.ʁuˈki.nu ]

Sustantivu[editar]

singular masculín marroquino, femenín marroquina; plural masculín marroquinos, femenín marroquinas

  1. (Xentiliciu) Marroquín (habitante).

Pallabres rellacionaes

Axetivu[editar]

singular masculín marroquino, femenín marroquina; plural masculín marroquinos, femenín marroquinas

  1. (Xentiliciu) Marroquín, de Marruecos.

Pallabres rellacionaes

Referencies[editar]