Saltar al conteníu

da

De Wikcionariu
Mira tamién: , ,

Asturianu[editar]

Pronunciación y silabación: [ ˈda ]

Forma de verbu[editar]

  1. Tercer persona singular del presente d'indicativu de dar.
  2. Forma singular del imperativu de dar.


Gallegu[editar]

Pronunciación y silabación: [ da ]

Contraición[editar]

  1. Xuntura de la preposición «de» col artículu «a».


Italianu[editar]

Preposición[editar]

  1. Dende.


Portugués[editar]

Pronunciación y silabación: [ dɐ ]

Contraición[editar]

  1. Xuntura de la preposición «de» col artículu «a».


Rumanu[editar]

Verbu[editar]

a da

  1. Dar.

Alverbiu[editar]

  1. (Alverbiu d'afirmación) .

Antónimos


Serbiu[editar]

Alverbiu[editar]

  1. (Alverbiu d'afirmación) .

Otres formes

Antónimos


Vietnamín[editar]

Pronunciación y silabación: [ zaː˧˧ ], [jaː˧˧ ]

Sustantivu[editar]

  1. Pelleyu.


Vascu[editar]

Pronunciación y silabación: [ da ]

Forma de verbu[editar]

  1. Tercer persona singular del presente d'indicativu d'izan.