nous

De Wikcionariu
Saltar a navegación Saltar a la gueta

Flag of Catalonia.svg Catalán[editar]

Open book 01.svg Forma d'axetivu[editar]

  1. Forma masculina plural de' nou.


Lang-fr.gif Francés[editar]

Nuvola apps edu languages.png Pronunciación y silabación: [ nu ] AFI

(rexistru)

Open book 01.svg Pronome[editar]

  1. Nós, pronome pa la primer persona plural.
  2. Nos, clíticu pa la primer persona plural.
  3. Pallabra que marca la primer persona plural nos verbos.

Nuvola apps kcmsystem.svg Usu

  • N'asturianu, esti pronome nun se correspuende col pronome nós anterior ([1]), sinón col morfema verbal qu'amuesa esa persona gramatical:
Nous chantonscantamos (Nous nous chantonsNós cantamos)

Books-aj.svg aj ashton 01.png Pallabres rellacionaes